Menü

Főoldal

Hírek

Eseménynaptár

Helyszínek

MeetUP

Visiblity

Kutatások

RaKÉTa

ReStart

Kapcsolat
1075 Budapest,
Károly krt. 13-15., B ép. 7. em.

Köszönjük, hogy idén is velünk voltatok!

Főoldal
Hírek
Köszönjük, hogy idén is velünk voltatok!
Single news img

Közel 600 résztvevő, 63 előadó, 100 feletti szakmai partnerkereső regisztrált a delegált adatbázisban. A Rendezvény ReStart 2023 konferenciaprogramja a rendezvényszektornak a folyamatosan változó világhoz való adaptációját, fejlődését járta körbe, és bontotta ki a mindezek nyomán nyíló új lehetőségeket. Nagy örömünkre pedig már a RaKÉTa-ösztöndíjasaink közreműködésével zajlott az esemény megszervezése.

Néhány sorban nehezen visszaadható a nap minden történése, ezért erre nem is teszünk kísérletet, azoknak azonban, akik nem voltak jelen, csokorba szedtük a legfontosabbakat, hogy számukra is kedvet ébresszünk a jövő évi személyes élményszerzéshez. 

Az alapítványi köszöntőket, valamint területfejlesztés turisztikai céljait bemutató miniszteri megnyitót követően az iparági érdekképviseleti szervezetek kerekasztal-beszélgetés keretei között osztották meg aktuális céljaikat a plenáris térben. Az ebéd utáni tematika már üzleti, kulturális és sport szekciókra osztották az érdeklődőket.

Pár éve még különlegesség volt, ma már természetes elvárás a családbarát munkahelyi kultúra szinte minden szektorban. Az üzleti paneleket a munka és magánélet egyensúlya a rendezvényszakmában témája nyitotta meg. Ezt követően a magyar szolgáltatások, helyszínek és attrakciók nemzetközi szinten való megjelenítéséről, valamint Magyarország kívánatos üzleti és szabadidős desztinációként történő pozicionálásának tudatos építkezéséről, a kitűzött célokról beszélgettek panelistáink a Volt Lokálban. A mesterséges intelligencia az emberi teljesítményeket gyakran felülmúló eredményeinek lehetőségeiről és veszélyeiről a kreatív ipar képviselői osztották meg tapasztalataikat, majd a különböző hivatások különleges szakmai találkozási pontjainak nagy presztízsű, informális keretek között zajló és a kifejezetten a kötetlen párbeszédet és a hálózatosodást elősegítető eseményeké lett a főszerep. Tény, a kommunikáció és PR egyik legdirektebb eszköze a rendezvény. A hazai kommunikációs ügynökségek képviselői fejtették fel ezt témát, de előtte még a másnapi Flash Award, a díj, ami összeköti a rendezvényszakmát is szót kapott.

Nemzeti büszkeségünk, a teljes térséget katalizáló Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa programsorozat, majd a kultúratámogatás aktualitásait ismerhették meg elsőként a NagyHall tematikáját választók. A hazai kulturális élet exportstratégiája meglehetősen diverznek mondható, nem csak művészeti áganként, de célpiaconként, valamint a források tekintetében is különbözik. A panel vendégeivel arról beszélgettünk, mi a láthatóság legnagyobb kihívása, és milyen eszköztárra, kulturális és kapcsolati tőkére, milyen jó gyakorlatokra támaszkodhat a szektor. Az adatvezérelt turizmus előnyeiről és hátrányairól rengeteg szakmai párbeszéd folyik. Az erről szóló hazai szabályozást idén a zenés-táncos rendezvények körére is kibővíti a döntéshozó. Mi mindent nyernek az iparági szereplők egy folyamatos és rendszeres adatszolgáltatásból, és mi az, amire igazán szükségük lenne. Szakértő választ kaptak, akik ebben a teremben töltötték a délutánt. Az MTPA saját szervezésű eseményein is több ízben tematizáltuk már a fesztiválosodást, valamint a jelenségből fakadó változásokat. Nem csak a fogyasztói igények alakítják a trendet, a Z generáció vásárlóképes vendéggé érése, az élményközpontú programkínálat összeállításának kényszere, és az egymást érő válsághelyzetek szintén reaktív pozícióba kényszeríti a fesztiválszervezőket. A Rendezvény ReStart sem ment el szó nélkül a téma mellett. 

NFT fotókiállítás Szöulban, Amrita Sher-Gil évforduló Delhiben, magyar költészet a New York-i Central Parkban, Smart Hungary kiállítás a Transylvanian Design Week-en, avagy milyen formákat öltenek a magyar kultúra exporttermékei a világ különböző pontjain? A moszkvai magyar kulturális intézet korábbi igazgatója, a Kulturális és Innovációs Minisztérium Kulturális Diplomáciai Stratégiai Főosztályának jelenlegi vezetőjének előadása a világ 24 országában működő 26 külföldi magyar kulturális intézet kulturális diplomáciában betöltött szerepét és sikereit járta körbe, mielőtt arról beszélgettünk, hogy a hazai kultúratámogatási stratégia mellett egyre több szereplő fordul uniós forrásokhoz, és keres országhatárokon átívelő partnerkapcsolatokat ezek megvalósításához. 

Rövidesen rajtunk a világ szeme. 2023 augusztusában rendezzük hazánk eddigi legnagyobb sporteseményét, az Atlétikai Világbajnokságot. A több éves előkészítő munka jelenleg is zajlik, amely során a legapróbb részletekig kézben kell tartani a szervezést. Egy ilyen világra szóló sportesemény hatásai várhatóan nem csak a sportéletet, hanem a teljes turizmust is felpezsdítik majd – világsztárok a stadionban, hétköznapi hősök a lelátókon és látványos küzdelem Budapest utcáin. Mindenhol a cél: a legjobbnak lenni. A sport tematikájú KisHall majd’ minden paneljében visszaköszönt mindez, miközben a jelenlegi akkreditációs év számos feladatáról is szó esett, a szövetségek és sportágvezetők tájékoztatásától kezdve, a formaruhák tervezésén és kiosztásán át, egészen a protokoll edukációig vagy a dopping tájékoztatókig. Majd annak részleteit ismerhették meg résztvevőink, hogy a gála műfaja is egyre sokszínűbbé vált az elmúlt években, funkciójában már sokkal bővebb palettáról válogat. A vonatkozó beszélgetésben igyekeztünk rávilágítani a pozitív szakmai visszacsatolás, és a közös ünnep lélektanán túl azokra a hatásmechanizmusokra is, amelyek egy-egy fontos eredmény kiemelésével, és annak ünnepélyes formájával járnak. Külön témaként jelent meg később, hogy a fenntartható működés ma már nem kizárólag a megújuló energiahasználatot, a szelektív hulladékgyűjtést, és az újrahasznosított eszközök használatát jelenti. A speciális protokolloknak való megfelelésről és személyes küldetésükről is meséltek létesítményüzemeltető vendégeink. Az aktív turizmus világszerte, így Magyarországon is egyre népszerűbb módja az utazásnak és a szabadidő eltöltésének. Ahhoz, hogy megfelelő csomagajánlatok, programok születhessenek egy-egy térségben átgondolt fejlesztésekre, beruházásokra van szükség, melyek biztosítják a szükséges hátteret, ezért született meg a Nemzeti Aktív Turisztikai Stratégia, mely 2030-ig jelöli ki a magyarországi aktív turizmus fejlesztésének irányvonalait. A dokumentum készítője ismertette a sarokpontokat. A jelenlévők aktív figyelmét övező szakmai napot az atlétikai VB várható turisztikai hatásának elemzése zárta.


A szakma szereplői számára 2021-es alapítása óta stratégiai jelentőségűvé vált konferenciának idén az Akvárium Klub adott otthont. Az MTPA saját szerepét ágazati katalizátorként fogalmazza meg, amelyben legfőbb feladata a nyilvánosságteremtés, a közös érdekérvényesítési képesség növelése, valamint új együttműködések feltárása. Ennek elengedhetetlen pillére, hogy az iparági szereplők döntéshozókkal és kormányzati szereplőkkel is találkozhassanak, közös ügyeikről egyeztethessenek. A programra egyaránt hívtuk az üzleti rendezvények világának szereplőit, éppúgy, mint a kulturális és sportesemények képviselőit, hiszen a cél továbbra is, hogy összehozzuk a rendezvényes szakmát. 

A konferencia sajtómegjelenéseiből készült válogatást az alábbi linkeken olvashatjátok: Pénzcentrum, Miniszteri FB, ATV Reggeli Start+, M1 Híradó.hu

Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image
Thumbnail image

Köszönjük mindenkinek, aki eljött!

Reméljük, hogy sok új ismeretségre és tudásra tettetek szert! Külön köszönet partnereinknek és előadóinknak, akik nélkül a tegnap nem sikerülhetett volna.